Kontaktní čočky pro korekci zraku i změnu vizáže jsou správnou volbou

on 24 červenec 2018

Rádi byste zkusili něco jiného a změnili svou image? Nevíte kde začít? Co takhle vyměnit své stávající dioptrické brýle za kontaktní čočky.

Nejen, že pozměníte svou vizáž, ale brýle vám nebudou překážet při aktivitách, jako je sport, plavání. Bude to pro vás daleko pohodlnější a snazší. Navíc vám pomohou, stejně jako dioptrické brýle s korekcí vašeho zraku jen budou naprosto neviditelné.

Poraďte se s očním lékařem

Abyste si byli opravdu jisti, že kontaktní čočky jsou právě pro vás, navštivte svého očního lékaře a domluvte se s ním na nošení kontaktních čoček. On vám doporučí ty správné. Na trhu je v dnešní době velké množství kontaktních čoček, výběr je opravdu rozsáhlý.

Jak vybrat ty správné čočky pro vás?

Nejdůležitější pro správný výběr kontaktních čoček je vaše oční vada a velikost dioptrií. Dalším důležitým faktorem je frekvence nošení kontaktních čoček. Na výběr máte z celé škály kontaktních čoček s různou dobou nošení. Například jednodenní, čtrnáctidenní, měsíční i barevné čočky.

Typy kontaktních čoček

    • Jednodenní kontaktní čočky

Jednodenní kontaktní čočky jsou vhodné především pro uživatele, kteří trpí alergickou reakcí na roztoky, ve kterých se kontaktní čočky namáčí. Jednodenní kontaktní čočky jednoduše ráno nasadíte a večer vyhodíte do koše, aniž byste museli řešit jejich péči a hygienu.

    • 14denní kontaktní čočky

Tyto čtrnáctidenní kontaktní čočky jsou vhodné pro uživatele, kteří nechtějí investovat finance do jednodenních čoček, které jsou nákladnější než 14denní čočky. Po uplynutí doby nošení je vhodné čočky hodit do koše a vyměnit je za nový pár. Tyto čočky už vyžadují pravidelnou péči.

    • Měsíční kontaktní čočky

Měsíční kontaktní čočky můžeme rozdělit na dva typy. První typ můžete nosit celý měsíc ve dne i v noci bez vyndávání z očí. Druhý typ musíte večer vyjmout z oka, ošetřit je a ukládat do pouzdra se speciálním roztokem. Ráno je opět pohodlně nasadíte. Po měsíci nošení je opět musíte vyměnit za nový pár.

    • Barevné kontaktní čočky

Barevné kontaktní čočky mohou nosit jak uživatele s dioptriemi, tak bez dioptrií. Svůj odstín očí můžete pomocí barevných čoček pouze zvýraznit nebo zcela změnit. Je to jen na vás.

Leave your comments

0
terms and conditions.

Comments