Co je refrakce a její korekce

on 20 prosinec 2017

Zrak naše vnímání ovlivňuje až z 80%. Během našeho života se refrakce oka mění, a to především v dětství, tedy v prvních měsících a letech našeho života. K dalším změnám dochází kolem dvaceti let věku.

V této době se prakticky ukončuje růst organismu. V tomto období nejsou znatelné změny organismu, takže v případě, že dojde k náhlým změnám, může to znamenat vážné onemocnění.

Refrakční vada očí způsobují neostré vidění vnímaného obrazu na sítnici. Celkový vjem obrazu způsobuje chybný lom paprsků dopadajících na sítnici.

Jaké jsou refrakční vady?

Mezi refrakční vady patří myopie (krátkozrakost), hypermetropie (dalekozrakost), astigmatismus a také presbyopie (vetchozrakost). Refrakční vady mohou být také doprovázeny šilháním, a to především u dalekozrakosti nebo astigmatismu.

 

Korekce refrakčních vad

    • Konzervativní metoda

Ke konzervativním korekčním metodám patří dioptrické brýle a kontaktní čočky.

    • Chirurgická metoda

U této metody rozhoduje vždy mít poslední slovo váš ošetřující oční lékař na základě vašeho zdravotního stavu.

Zhoršil se vám zrak, pak určitě navštivte vašeho očního lékaře. Ten na základě vyšetření diagnostikuje vaši oční vadu. Může se jednat o jednorázovou poruchu, ale také o dlouhodobou oční vadu.

Jaké jsou druhy refrakčních vad?

  • Krátkozrakost – sbíhání paprsků před sítnicí.
  • Dalekozrakost – sbíhání paprsků za sítnicí.
  • Astigmatismus – nestejnoměrné zakřivení rohovky či čočky.
  • Vetchozrakost – nemoc starších osob, u kterých dochází ke ztrátě pružnosti očí.

Získejte i vy skvělou kompenzační pomůcku v podobě barevných kontaktních čoček

V dnešní moderní době chceme všichni vypadat perfektně. K tomu nám dopomohou také korekční kontaktní čočky, které nemusí být pouze průsvitné. Barevné kontaktní čočky jsou pro mnoho z nás doplňkem outfitu, který nám může poskytnout i skvělou službu. Vybírat si můžete z různých variant.

Leave your comments

0
terms and conditions.

Comments